Historia

W 1948 r. Fabryka Przyrządów i Uchwytów rozpoczęła produkcję imadeł ślusarskich i maszynowych. W 1950 r. przedsiębiorstwo uruchomiło produkcję uchwytów tokarskich. W latach 60-tych i 70-tych poza rozbudową istniejących już hal produkcyjnych powstały nowe oddziały firmy w Bielsku Podlaskim, Kolnie i Białymstoku. To właśnie wtedy eksport stał się prawdziwą dewizą przedsiębiorstwa, a jakość białostockich wyrobów osiągnęła poziom światowy.

W 1972 r. Fabryka jako jedna z nielicznych firm w Polsce wdrożyła system Elektronicznej Techniki Obliczeniowej, który stał się podstawą szybkiej komputeryzacji wszystkich dziedzin jej działalności. Do 1990 r. połowa produkcji eksportowej przedsiębiorstwa była kierowana do jego największego ówczesnego odbiorcy - Związku Radzieckiego. Po przemianach ustrojowych firma wyszła z kryzysu o własnych siłach - w marcu 1991 r. została przekształcona w spółkę akcyjną, a w 1997 r. sprywatyzowana.

Obecnie wyroby ze znakiem BISON sprzedaje się do ponad pięćdziesięciu krajów świata na wszystkich kontynentach.


Asortyment produkcji BISON-BIAL stanowią:

  • uchwyty tokarskie manualne samocentrujące i z niezależnym przesuwem szczęk
  • uchwyty tokarskie z mocowaniem mechanicznym oraz cylindry hydrauliczne i pneumatyczne
  • imadła - precyzyjne, maszynowe i ślusarskie
  • stoły i przyrządy podziałowe
  • wyroby tulejowo-trzpieniowe
  • oprawki VDI

BISON-BIAL dziś

Dziś BISON-BIAL jest firmą zorientowaną na Klienta, która stawia na jakość, nowoczesne rozwiązania oraz rozwój w zakresie produkcji i procesów. Wymagało to pewnej reorganizacji oraz wprowadzenia realnych usprawnień obowiązujących procedur. Po wdrożeniu systemu SAP odbywające się w firmie procesy stały się bardziej przejrzyste i dały możliwość optymalnego wykorzystania możliwości przedsiębiorstwa. To z kolei pozwoliło podejmować kadrze firmy szybkie i skuteczne decyzje.

Spełniamy stawiane nam oczekiwania, wdrażamy niekonwencjonalne rozwiązania i podążamy za nowoczesnymi trendami otaczającej nas rzeczywistości. W dalszym ciągu wprowadzamy innowacje rynkowe, ulepszamy nasze produkty oraz w pełni angażujemy się w rozwiązywanie problemów Klienta. Jest to możliwe dzięki poświęceniu naszych pracowników oraz zintegrowanemu pionowo procesowi produkcji o ścisłej kontroli jakości wyrobów.

Potwierdzeniem wysokiej jakości naszych wyrobów są opinie użytkowników oraz liczne wyróżnienia i nagrody, które niezmiernie nas cieszą i motywują do dalszej pracy. Największą radość sprawia nam jednak satysfakcja naszych Klientów.