Cała historia zaczęła się w 1984 roku, kiedy Szwed, Henri Tengvall w czasie podróży po Japonii usłyszał opowieść o legendarnym bohaterze Tengu, który zgodnie z historycznymi przekazami w XII wieku uczył Shoguna Ushiwakę sztuk walki. Od dawien dawna, Teng był w japońskiej kulturze symbolem siły i solidności. Henri od razu zrozumiał, że w tej legendzie jest coś niezwykłego, a jego intuicja podpowiedziała mu podążanie podobną drogą w biznesie.

Narzędzia Teng Tools to obecnie gama ponad 2200 produktów, zaprojektowanych i wykonanych ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb profesjonalnych użytkowników w przemyśle i branży motoryzacyjnej. Po 25 latach doświadczeń w ponad 30 krajach świata, Teng Tools stał się preferowanym dostawcą narzędzi dla kluczowych firm przemysłowych, znanych stajni rajdowych i wyścigowych, mechaników i inżynierów którzy szukają doskonałej obsługi, wysokiej klasy sprzętu i optymalnej jakości za korzystną cenę.

Teng Tools jest sponsorem m.in. wyścigów żużlowych w Wielkiej Brytanii, wyścigów samochodowych w Szwecji oraz rajdów terenowych w Polsce (załoga Oleszczak/Chełmicki na rajdzie Drezno-Wrocław 2010). Mimo myśli technicznej i zaangażowania inżynierów ze Szwecji, jak większość tego typu artykułów narzędzia Teng Tools produkowane są na dalekim wschodzie. Teng Tools produkowany jest na Tajwanie. Umożliwia to z jednej strony utrzymanie znacznie niższych cen dla klientów, a z drugiej pozwala na pozostawienie daleko w tyle pod względem jakości porównywalnych cenowo produktów wytwarzanych w innych krajach. Gama produktów była przez wiele lat sukcesywnie rozwijana i dopracowywana na bazie norm DIN, ISO, ANSI itp., jako absolutnego minimum wyznaczającego jakość i tolerancję wymiarów. Spełnienie norm traktowane było zawsze bardzo rygorystycznie, a w efekcie większość produktów przekracza obowiązujące standardy jakościowe.

Marka Teng Tools jest własnością szwedzkiego koncernu B&B TOOLS.