W naszej Fabryce produkcja narzędzi ręcznych ma najdłuższą i nieprzerwaną historię. Już od samego początku istnienia kuźni produkowano tutaj narzędzia wykorzystywane przez przemysł, rzemiosło oraz rolnictwo. Na przestrzeni 125 lat swojej historii wyroby nieustannie ewoluowały, aby sprostać rosnącym wymaganiom użytkowników. Od samego początku stawialiśmy na merytoryczną jakość, z której znane są narzędzia z sułkowickiej KUŹNI. Na przestrzeni ostatnich lat wiele wysiłku włożyliśmy także w zapewnienie estetyki i atrakcyjnego wyglądu zewnętrznego wyrobów.

Obecnie nasza Fabryka oferuje ponad 50 rodzajów narzędzi w różnych typach, odmianach i rozmiarach. Daje to około 800 pozycji asortymentowych. Oprócz narzędzi sprzedawanych pojedynczo oferujemy rożnego rodzaju komplety i zestawy, a także wyroby stanowiące uzupełnienie tego asortymentu, jak np. trzony do siekier, młotków, młotów, oskardów (w formie zestawów naprawczych), etui na klucze, nasadki do przecinaków ślusarskich.

Narzędzia produkujemy w oparciu o własne odkuwki. Poza dopracowaną technologią wykonania odkuwek, najwyższą jakość narzędzi uzyskujemy dzięki zastosowaniu:

  • optymalnej obróbki mechanicznej i cieplnej metalowych części roboczych,
  • trzonów produkowanych zgodnie z najbardziej restrykcyjnymi standardami,
  • odpowiednio dobranych komponentów przy produkcji rękojeści zabezpieczających, stosowanych w wyrobach szczypcowych, wkrętakach i przecinakach,
  • ergonomicznych nasadek na wkrętakach i szczypcach elektrotechnicznych, ułatwiających pracę tymi narzędziami, w przypadku szczypiec także zabezpieczających dłoń przed kontaktem z nieizolowaną częścią narzędzia.

Ukierunkowanie działań na maksymalne spełnienie oczekiwań naszych klientów poparte wieloletnim doświadczeniem w produkcji narzędzi powoduje, że w naszej Fabryce z jednakową troską podchodzimy zarówno do zapewnienia najwyższej jakości części roboczej (metalowej), jak i pozostałych elementów wchodzących w skład wyrobu, który następnie z pełną odpowiedzialnością przekazujemy w ręce jego użytkowników.