Blog

A+ A A-

Imadło maszynowe frezarskie

  • Opublikowano w Blog
  • Ilość odsłon: 1011

imadło maszynowe do frezarki

Imadło maszynowe frezarskie jest narzędziem mocującym, które jest przede wszystkim przeznaczone do zastosowania na frezarce lub centrum obróbczym ze względu na jego mocną konstrukcję.

Frezowanie powoduje większy nacisk na obrabiany przedmiot, gdy frez obraca się wzdłuż powierzchni materiału, w przeciwieństwie do wiercenia, gdzie wiertło obraca się bezpośrednio w materiale. Oznacza to, że potrzebne jest mocniejsze imadło o większej sile zacisku.

imadlo maszynowe siła mocowania

Korpus imadła maszynowego często wykonany jest z żeliwa o dużej wytrzymałości na rozciąganie, co zapewnia większą trwałość i sztywność podczas procesu frezowania.

imadlo maszynowe mocowanie do stołu

Imadło przymocowane do stołu obróbczego maszyny za pomocą docisków lub śrub T-owych bezpiecznie trzyma obrabiane elementy podczas pracy.

Do czego jest używane imadło maszynowe?

Głównym zastosowaniem imadła frezarskiego jest zaciskanie przedmiotów w celu frezowania. Imadło jest zaprojektowane tak, aby mocno trzymać przedmiot między szczękami, tak aby pozostawał całkowicie nieruchomy, gdy narzędzie skrawające obraca się w materiale.

Imadło jest często potrzebne w operacjach takich jak frezowanie, ponieważ gdy frez lub głowica frezarska obraca się, wywiera nacisk na zewnątrz, co może spowodować obrót przedmiotu obrabianego lub wyrzucenie go, jeśli nie zostanie bezpiecznie zamocowany.

W imadle mocowane są różne materiały, takie jak: stal, aluminium, drewno, tworzywa sztuczne.

Może być wykorzystywane do wielu rodzajów frezowania, w tym do zagłębiania i profilowania.

frezowanie na jaskolczy ogon

Imadło jest również często używane do tworzenia połączeń na jaskółczy ogon przy pomocy frezów kształtowych.

Imadło frezarskie jest narzędziem używanym przez wszystkich pracowników, od majsterkowiczów i hobbystów po producentów przemysłowych.

Imadło frezarskie często ma hartowane wkładki szczękowe, które wytrzymują duże siły powstające podczas obróbki frezowania.

imadlo maszynowe nakladki na szczeki

Istnieją specjalne nakładki na szczęki, które zabezpieczają miękkie elementy, takie jak drewno, przed uszkodzeniem i pokaleczeniem.

imadlo maszynowe z obrotnicą

Wiele modeli imadeł maszynowych jest wyposażonych w podstawę obrotową twz. obrotnicę, dzięki czemu imadło można obracać w różnych pozycjach podczas obróbki.

 

Zmodyfikowano: poniedziałek, 30 listopad 2020 14:21

Odwiedza nas 211 gości oraz 0 użytkowników.

fundusze unia stopka